Vai maratonā var startēt ikviens?

Maratonā var pieteikties un startēt ikviens, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Dalībnieki, kuri pasākuma dienā sasnieguši 16 gadu vecumu, drīkst piedalīties pasākumā, ja ir nodrošināta vecāku klātbūtne un rakstiska piekrišana.

Vai ir iespējams šādu distanci pieveikt, ja man ir maza pieredze uz SUP?

Jā, 100 kilometrus ar SUP diennakts laikā var pieveikt arī tad, ja nav liela pieredze SUP airēšanā. Tomēr ieteicams, lai būtu laba fiziskā sagatavotība un apņēmība sasniegt finišu. Atceries, ka upē ir arī straume, kas nāks Tev talkā un palīdzēs. Tā pat ir vērts sadalīt spēkus, lai tie pietiek visai distancei – airēt vienmērīgi un nesteigties sākumā.

 Vai maratona laikā uz upes varēs saņemt atbalstu?

Jā, Salacas upes krastos ik pēc 20 – 30 km būs izvietoti pieturas punkti, kuros varēsi uzpildīt dzeramā ūdens pudeles, uzlādēt telefonu, apskaut apmetnes karali, apmeklēt labierīcības…. 

Un, ja visi Tavi fiziskie un garīgie resursi būs izsmelti, šajos punktos vari izstāties no sacensībām. Organizatori Tev un tavam inventāram nodrošinās iespēju nokļūt līdz finišam.

Ja Tev gadīsies kāda lielāka ķibele, tad varēsi zvanīt uz organiztoru nodrošinātu palīdzības tālruni vai lūgt palīdzību citiem dalībniekiem. Organizatori ar GPS palīdzību sekos Tavai atrašanās vietai distancē.

Vai ir iespējams iznomāt SUP inventāru dalībai maratonā?

Jā, startā būs iespēja iznomāt un iegādāties glābšanas vestes, ūdens drošus mantu maisus dažādos izmēros, SUP pavadas, SUP dēļus un airus. SUP dēļus pirms tam ieteicams rezervēt sazinoties ar Supfit.lv – [email protected]

Cik ilgā laikā man jāfinišē?

Maratona distance Tev jāpieveic 24 stundu laikā.

Kad jāierodas uz startu? 

Starts ir 4. maija rītā pulkstens 7:00. Pulksten 6:00 tiek slēgta reģistrācija un sākas dalībnieku sapulce, kurā organizatori informēs par pasākuma norisi. Tātad, Tev jāierodas gana laicīgi, lai līdz 6:00 vari reģistrēties, saņemt numuru un pievienoties sapulcei.

Tu vari ierasties uz pasākuma norises vietu arī iepriekšējā vakarā un nakšņot teltī vai savā auto. Arī reģistrācija un numura saņemšana būs pieejama jau 3. maija vakarā.

Vai būs iespēja palikt pa nakti tuvu starta vietai, lai no rīta nav tālu jābrauc?

Tu vari ierasties uz pasākuma norises vietu arī iepriekšējā vakarā un nakšņot savā teltī vai savā auto. Arī reģistrācija un numura saņemšana būs pieejama jau 3. maija vakarā.

Netālu no starta vietas atrodas pilsēta Valmiera, kurā ir plašs piedāvājums viesnīcām, viesu mājām un īrēs dzīvokļiem. Bet maratona finišs būs Limbažu novadā un tuvumā pieejamās naktsmītnes varat aplūkot šeit – Limbaži.

Cik maksā dalība pasākumā?

Lai dalībnieks tiktu reģistrēts pasākumam, ir jāsamaksā dalības maksa. Pēc elektroniskās reģistrācijas anketas aizpildīšanas, dalībniekam 48 stundu laikā tiek nosūtīts rēķins uz e-pastu.

Dalības maksa pasākumā ir:

Piesakoties līdz 15. martam – 59 €

Piesakoties līdz 31. martam – 69 €

Piesakoties līdz 20. aprīlim – 79 €

Piesakoties līdz 2. maijam – 89 €

Piesakoties 3. un 4. maijā – 99 €

Stafetes un komandu disciplīnās dalības maksa jāveic par katru dalībnieku atsevišķi.

Kas man jāņem līdzi distancē?

Protams, SUP dēlis un airis, kā arī pavada un sertificēta glābšanas/drošības veste. Tā pat dalībniekam līdzi obligāti jābūt arī:

  • minimālais pirmās palīdzības komplekts;
  • ūdens droša soma/maiss mantām;
  • uzlādēts mobilais tālrunis;
  • “Power banka” ar kuru var vismaz vienu reizi pilnībā uzlādēt savu tālruni;
  • pieres lukturīts vai cits lukturis airēšanai tumsā;
  • vismaz 2 litri dzeramais ūdens;
  • personu apliecinošs dokuments.

Startā būs iespēja iznomāt un iegādāties glābšanas vestes, ūdens drošus mantu maisus dažādos izmēros, SUP pavadas, SUP dēļus un airus. SUP dēļus pirms tam ieteicams rezervēt sazinoties ar Supfit.lv – [email protected]

Vai man jāņem līdzi ēdiens?

Jā, pamatlietas ēšanai Tev jāpaņem līdzi pašam. Atbalsta punktos uz upes būs piejams dzeramais ūdens un arī nelielas uzkodas.

Īzvēloties ēdienu, ko ņemt līdzi distancē, pievērs uzmanību tā uzturvērtībai. Tik garā distancē Tev būs nepieciešama enerģija, tādēļ labāk ņemt līdzi ēdienu ar augstu ogļhidrātu daudzumu.

Finišā Tevi gaidīs ne tikai medaļa, bet arī gards un sātīgs pārsteigums no organizatoriem.

Vai būs pieejams kāds transports, kas nodrošinās dalībnieku nokļūšanu starp finišu un startu?

Jā, organizatori nodrošinās transportu no finiša vietas atpakaļ uz startu, lai dalībnieki var nokļūt pie sava transporta, ja tas palicis startā. Transports būs pieejams ar 2 – 4 stundu intervālu un tas būs atkarīgs no dalībnieku skaita un transporta pieprasījuma.

Tā pat būs iespēja startā nodot savas mantas organizatoriem un saņemt tās finišā.

Ja Tu gadījumā kādu iemeslu dēļ izstāsies vai finišēsi kādā no atbalsta punktiem upes krastā, no tām būs pieejams transports uz finišu vai startu.